Polski Związek Krótkofalowców

Oddział Terenowy nr 25 w Toruniu

Przemienniki Dyplomy SDR
czas na świecie
Created by sp2ilq
aktualności

RENIFER 2017 czyli IV Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców BACHORZE
2 - 4 czerwca 2017 roku.


Kolejna, duża impreza krótkofalarska za nami !!!! Tym razem krótkie sprawozdanie z imprezy w której uczestniczyłem osobiście, więc mogę podzielić się swoimi przemyśleniami. Dla przypomnienia –IV MSK odbywało się z inicjatywy Zarządów Oddziałów Terenowych PZK: Nr 04 w Bydgoszczy, Nr 09 Pomorski w Gdańsku, Nr 16 Żuławski w Malborku, Nr 22 Środkowopomorski w Koszalinie, Nr 23 Nadnotecki w Pile, Nr 26 w Toruniu. Głównymi wykonawcami organizacyjnymi wiosennych i jesiennych spotkań i wynikających z nich ustaleń są: Piotr SP2LQP oraz Wojtek SP2ALT.

czytaj wiecej

zobacz zdjęcia


[08.06.2017  Mariusz  sq2bnm]

Informacja otrzymana od Bogdana SP2FUD:
W okresie 10.06. – 24.06.2017 będziemy pracować pod znakami:
HB0/SP9FIH - Janusz, HB0/ SP2FUD - Bogdan, HB0/SP2GCJ - Zenek
VY 73! Bogdan
Jest to kolejna wyprawa tego teamu, tym razem kraj europejski, ale na pewno wielu kolegom przyda się ten prefix do kolekcji. Do usłyszenia na pasmach, dla Janusza, Bogdana i zenka.
zerokiej drogi i spokojnego powrotu do kraju!

[06.06.2017  Mariusz  sq2bnm]

Kilka zdjęć z Ł O S I A – 2 0 1 7 nadesłanych przez Kazika SP2JEL

zobacz zdjęcia

[30.05.2017  Kazik  sp2jel]

Wianki   n/ Wisłą 2017

Śpieszymy powiadomić koleżanki i kolegów oraz członków i sympatyków klubu SP2ZBS, że wzorem lat ubiegłych organizujemy kolejne spotkanie pod nazwą "VIII Krótkofalarska Noc Świętojańska - WIANKI- SILNO n/ Wisłą 2017". Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 czerwca, tradycyjnie w ośrodku szkoleniowym ZHP w Silnie. Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 10.00, ale można przybyć wcześniej, ośrodek będzie czynny od piątku 23 czerwca od godziny 15.00. Opuszczamy ośrodek najpóźniej w niedzielę do godziny 12.00. Zapewniamy wyśmienitą zabawę, udział w konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański, pracę na radiostacji w pasmach KF i UKF, skromny posiłek, ale nade wszystko wyjątkową atmosferę spotkania w gronie koleżanek i kolegów krótkofalowców oraz przesympatycznych gości. Prosimy zabrać osoby towarzyszące, dzieci i młodzież oraz promienny uśmiech i ochotę do zabawy. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału. Wystarczy telefon do kolegi Heńka SP2JVT ( nr telefonu 502 044 963 ) lub e-mail : sp2jvt@o2.pl. Zgłoszenie nie niesie za sobą żadnych zobowiązań, pozwoli tylko lepiej przygotować spotkanie. Oczywiście, gorąco zapraszamy wszystkich niezależnie od zgłoszenia, mile widziani będą wszyscy nasi goście, nawet jeśli czas pozwoli Wam tylko na krótkie odwiedziny.
A zatem do spotkania w sobotę na "VIII Wiankach   SILNO n Wisłą 2017". Czuwaj!.

[30.04.2017  Henryk  sp2jvt]

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków oddziału PZK Nr 26 w Toruniu.

W dniu 19 marca 2017 roku w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców Nr 26 w Toruniu. Członkowie Naszego oddziału, popularnie zwanego "toruńskim" działają na terenie połowy województwa kujawsko-pomorskiego. Graficznie wygląda to tak, że jakby województwo kujawsko-pomorskie przedzielić na dwie części pionową linią to prawa część to teren działania oddziału toruńskiego, natomiast lewy fragment to domena oddziału PZK Nr 04 czyli "bydgoskiego". Tak się to jakoś poukładało. Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków oddziału było okazją nie tylko do podsumowania mijającej kadencji Zarządu, rozliczenia władz oddziału z obietnic i działań, nakreślenia planów na przyszłość, ale przede wszystkim wzajemnych spotkań, podziękowań za dobrą i ciekawą pracę, wymiany kart QSL. Była to również okazja do podziękowania koleżankom i kolegom, którzy zrobili dużo więcej niż się od nich wymagało.
W Naszym oddziale mamy dwóch kolegów krótkofalowców, którzy wielu HAM'som w kraju oraz poza jego granicami dostarczyli wielu emocji w okresie kilku lat. Mam tu na myśli Bogdana SP2FUD oraz terminującego z nim Zenka SP2GCJ. Za swoją działalność ekspedycyjną otrzymali z rąk Prezesa Naszego oddziału, Gabriela SP2FMN pamiątkowe grawer tony. Pamiątkowy grawer ton otrzymał również Zbyszek SP2IU, który w tym roku obchodzi jubileusz 60 - lecia pracy krótkofalarskiej. Po odczytaniu sprawozdania Zarządu, Komisji Rewizyjnej i udzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału przystąpiono do wyboru władz oddziału. Obecni na zebraniu członkowie oddziału wybrali władze oddziału ( zarząd oraz komisję rewizyjną ) na kolejną kadencję w składzie:

Zarząd OT PZK Nr 26 - skład 7 osobowy:

Prezes – Gabriel SP2FMN
V-ce prezes - Mariusz SQ2BNM
Skarbnik - Waldemar SP2EUI
Sekretarz - Tomasz SP2DMX
Członek - Jurek SP2FXM
Członek - Kazimierz SP2JEL
Członek - Ryszard SP2GR

Obowiązki QSL Managera w dalszym ciągu pełni Mariusz SQ2BNM

Na zastępców członków Zarządu Oddziału wybrano:

1. Wojciech SP2FVN
2. Andrzej SP2AJ

Komisja Rewizyjna oddziału:

Przewodniczący KR - Paweł SP2PR
Członek KR - Eugeniusz SP2EPV
Członek KR - Janusz SP2UV

Na zastępców członków Oddziałowej Komisji Rewizyjnej wybrano:

1. Gerard SP2HGV
2. Roman SQ2BNE

W związku z zakończeniem pracy w Zarządzie Oddziału kol Ireny SQ2DMU (sekretarz) oraz kol. Janusza SP2GJV ( V-ice prezes ds. sportowych ) to małżeństwo krótkofalarskie za całokształt swojej pracy na rzecz oddziału oraz DX - ingu ( Janusz SP2GJV przez wiele lat był członkiem Zarządu SPDX Clubu, jest również Mężem Zaufania w SP2 ) uhonorowane zostało okolicznościowym grawer tonem.
Również drugie małżeństwo krótkofalarskie ( Marzena SQ2LKO i Mirek SQ2LKM ) - ewenement w skali zarządów oddziałów terenowych PZK ;-)))) uhonorowane zostało okolicznościowym grawer tonem za pracę w zarządzie oddziału oraz osiągnięcia w zawodach krótkofalarskich ( Marzena i Mirek są wielokrotnymi mistrzami współzawodnictwa MP ARKI ). No cóż, należy życzyć wybranemu Zarządowi Oddziału oraz Komisji Rewizyjnej owocnej pracy oraz współpracy ze strony wszystkich członków oddziału i środowisk klubowych. To było również tematem dyskusji w trakcie obrad członków oddziału.
Na zakończenie wykonane zostało zdjęcie zbiorowe uczestników, które to jest już tradycją Naszych spotkań.
W załączeniu kilka zdjęć do wspominania tych miłych chwil.

zobacz zdjęcia

[07.11.2016  Waldek  sp2eui]

DR OMs
Tych kolegów, którzy chcieliby zamieścić zdjęcia swoich operatorni lub inne swoje zdjęcia w naszej galerii foto, prosimy o nadsyłanie takich fotek na adres: istudio@onet.pl.. Ponieważ zamierzamy w wykazie klubów podać informacje o adresach oraz terminach spotkań klubowych, prosimy Zarządy o nadsyłanie takich danych, na ten sam adres.
Pozdrawiam Mirek sp2ilq.

[24.05.2016  administrator sp2ilq]